Sobota, 20 lipca 2024

Kreskówki o samochodach - jakie kreskówki dla najmłodszych miłośników motoryzacji?

2 grudnia 2021

Czy Twoje dziecko jest miłośnikiem motoryzacji? A może to Ty jesteś tym, który bajki o samochodach pamięta przez całe życie. Oto nasz subiektywny wybór 5 pozycji, które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym.

Pominiemy kultowe, ulubione "Auta", bo wierzymy, że każdy znałby Zygzaka i Materka z Chłodnicy Górskiej. Więcej na: https://spokeo.pl

Turbo Ślimak to opowieść o pasji

Dream Works znane jest z tworzenia animacji, które kochają dzieci. Ślimak Turbo jest tak samo uwielbiany jak Zygzak McQueen. Animację wyreżyserował David Soren. Pochodzi ona z 2013 roku.

Głównym bohaterem jest Teos, ślimak, który uwielbia wyścigi Indy 500 i bardzo chciałby kiedyś wziąć w nich udział. W końcu wciąż jest ślimakiem. Ciężko trenuje, ale daleko mu do Guy Championa, swojego wyścigowego mistrza. Inne ślimaki kpią z jego pasji.

Teos jednak opuszcza rodzinny ogród, by kibicować ulicznym rajdowcom. Przypadkowo zostaje oblany nitro dopalaczem. Budzi się jako Turbo, król prędkości, a jego DNA uległo zmianie.

Garbi - Super samochód czy kino familijne

To nie jest kreskówka, ale film pełnometrażowy wyprodukowany przez Walt Disney Pictures w 2005 roku. Dostępny również w wersji z dubbingiem. Zobacz więcej: Multikino Radom

Volkswagen Beetle o imieniu Garbi, znany również jako Garbi, był pojazdem święcącym triumfy w latach 60. ubiegłego wieku. Później wylądował na złomowisku. Odnajduje go Maggie (w tej roli Lindsay Lohan). Jej ojciec prowadzi borykającą się z problemami firmę wyścigową, a Grabi ma być prezentem na ukończenie college'u.

Szybko okazuje się, że samochód posiada inteligencję i uczucia. Potrafi też osiągać zawrotne prędkości, co pozwala Maggie spełnić swoje marzenie i wziąć udział w wyścigach samochodowych.

Wacky Racers

Studio Hanna-Barbera ma wiele propozycji bajek, które spodobają się dzieciom.

Cała seria liczy 17 odcinków. W każdym odcinku znajdują się 2 wyścigi, w których rywalizuje 11 zwariowanych pojazdów.

kino

Główny bohater jest jednocześnie czarnym charakterem. Dick Dastardly i Muttley, jego pies, są zdeterminowani, aby wygrać wyścig. Ingerują w innych konkurentów, aby uczynić go zwycięzcą. Wyniki są, jak można się spodziewać.

Data produkcji "Wacky Racers" nie jest zbyt późna! Ta kreskówka jest świetna do oglądania nawet dzisiaj!

Transformers są wszędzie na świecie

Transformery narodziły się z serii zabawek Takary i Hasbro. Są to inteligentne, zaawansowane technologicznie, żywe roboty, które żyją na Cybertronie. Mogą "transformować", czyli przekształcać swoje ciała w różne formy, takie jak zwierzęta, pojazdy lub przedmioty.

Roboty te stały się inspiracją dla wielu komiksów, filmów i programów telewizyjnych. Nie sposób mieć dzieciństwo bez zobaczenia, jak samochód przekształca się w robota (lub odwrotnie).

Pan Samochodzik, czyli coś z naszego podwórka

Pan Samochodzik, to postać literacka stworzona przez Zbigniewa Nienackiego.

Swój przydomek zawdzięcza nietypowemu pojazdowi. Jest to samochód, który odziedziczył po swoim wuju i zbudował na bazie rozbitego Ferrari 410 Superamerica. Może osiągać zawrotne prędkości i kryje w sobie wiele innych wynalazków.

Na podstawie książek Zbigniewa Nieniackiego o przygodach i perypetiach Pana Samochodzika powstały cztery filmy fabularne i serial telewizyjny. Filmy te są dostępne na płytach DVD. Warto je obejrzeć z całą rodziną.

Które bajki samochodowe byłyby dobrym uzupełnieniem tego rankingu? Czytaj więcej na: https://spokeo.pl/repertuar