Sobota, 15 czerwca 2024

Zimowa pielęgnacja i konserwacja - Jak przygotować swój samochód do zimy?

20 października 2022

Zima może być trudnym okresem dla kierowców, którzy muszą zmagać się ze słabą widocznością i trudnymi warunkami drogowymi. Ta pora roku może być również niebezpieczna dla naszego lakieru. Śliskie drogi można uczynić śliskimi poprzez dodanie do nich soli, żwiru i piasku. Może to prowadzić do drobnych uszkodzeń lakieru, a także przyspieszyć proces korozji. Jak możemy przygotować nasze samochody do zimy, aby zapobiec temu problemowi?

Umyj lakier i sprawdź jego stan.

Przed zimą należy dokładnie umyć samochód i sprawdzić stan wszystkich powłok lakierniczych. Najlepiej zająć się wszelkimi problemami związanymi z korozją przed zimą, aby stan samochodu nie uległ pogorszeniu. Drobne naprawy można wykonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy fachowca, jednak będzie to kosztowało więcej. Warto zabezpieczyć lakier swojego samochodu zanim zrobi się zbyt zimno.

Woskowanie chroni lakier przed zniszczeniem

Woskowanie może być świetnym sposobem na ochronę samochodu. Po dokładnym umyciu samochodu i usunięciu wszelkich drobnych skaz na jego lakierze, należy wykonać woskowanie. Użyj gąbki, aby nałożyć produkt w niewielkiej ilości. Pozwól produktowi wyschnąć przez kilka minut przed polerowaniem powierzchni. Do woskowania samochodu należy użyć chłodnego lakieru. Samochód powinien pozostać suchy przez 24 godziny po zabiegu.

Sprawdź kosmetyki samochodowe firmy FX protect i dowiedz się więcej o tej firmie.

Samochód pokryty śniegiem

Upewnij się, że sprawdzasz uszczelki

Mroźna noc w połączeniu z wodą może spowodować rano niemiłe niespodzianki. Naszego samochodu nie będzie można otworzyć, ponieważ zamarzną uszczelki. Stanowi to poważne zagrożenie dla centralnego zamka. Można temu zapobiec stosując prostą metodę. Można temu zapobiec stosując dedykowane produkty do konserwacji uszczelek. Aby nie mieć problemów z otwieraniem drzwi w zimie, należy je dokładnie nasmarować na całej powierzchni.

Widoczność jest kluczowa - niewidzialne wycieraczki i antypary

Zima to najbardziej wymagająca pora roku dla kierowców. Bezpieczeństwa na drogach nie zapewni zmiana opon. Widoczność jest kluczowa, ponieważ o tej porze roku może wystąpić zjawisko zamglenia. Powoduje to nadmiar wilgoci. Kilka prostych kroków może pomóc w zapewnieniu optymalnej widoczności.

Do czyszczenia okien od wewnątrz używaj środków przeciw parowaniu. To skutecznie zmniejsza zaparowanie okien. Dobrym pomysłem przed zimą jest również zakup gąbek, które pochłaniają wilgoć. Z kolei niewidzialna wycieraczka powinna być stosowana od zewnątrz do okien. Te specjalne produkty mają silne właściwości hydrofobowe, co oznacza, że powierzchnia szyby "odpycha" cząsteczki wody i zmniejsza problemy z zabrudzeniami. Należy również sprawdzić stan tych niewidzialnych wycieraczek i w razie potrzeby zainwestować w nowe pióra.