Sobota, 15 czerwca 2024

Wyczyść swój samochód dzięki tym 10 przedmiotom znalezionym w domu

4 września 2020

W miesiącach zimowych łatwo jest zapomnieć o konserwacji samochodu. Na zewnątrz jest zimno i paskudnie, więc po co myśleć o tym, jak wygląda Twój samochód lub co się dzieje w środku? Miesiące zimowe są najtrudniejsze dla Twojego samochodu. Niskie temperatury nie tylko obciążają akumulator i silnik, ale także sól na drodze może uszkodzić karoserię Twojego samochodu. Sól z drogi może zapiekać się w lakierze i pod samochodem, prowadząc do rdzy i korozji. Im dłużej pozwolisz, aby sól usiadła na Twoim lakierze, tym szybciej się odpryskuje. Zima nie trwa długo, a zawsze jest kilka cieplejszych przerw na pogodę. Skorzystaj z ładniejszej pogody i wyczyść swój samochód. Moja zasada: Dopóki jest powyżej zera, dodawaj ciepłą wodę do tego wiadra i czyść. Aby ułatwić ci wydawanie pieniędzy na środki czystości, wymyśliłem listę dziesięciu przedmiotów do czyszczenia twojego samochodu w domu. Nie ma problemu z jazdą do Wal-Mart lub Autozone, aby kupić produkt, ponieważ gwarantuję, że masz już wszystko, czego potrzebujesz w domu.

Wyczyśćmy twój samochód!

Stare wiadro

1. Pierwszą rzeczą jest stare wiadro. Na początek, chwycić każde wiadro wokół domu. Będzie ono służyło do przechowywania wody i mydła do czyszczenia samochodu.

Płyn do naczyń

2. Skoro mowa o mydle, pozycja numer dwa to mydło do mycia naczyń. Mydło do mycia naczyń, jest bezpieczne dla lakieru i świetnie wyczyści Twój samochód. Wystarczy dodać kreskę do ciepłej wody w wiadrze i jesteś gotowy do mycia. Zastrzeżenie: mydło do mycia naczyń powinno być używane tylko wtedy, gdy skończy się mydło samochodowe. Detergent w nadgodzinach może być szkodliwe dla lakieru / wosku powłoki, więc należy go używać tylko raz, dwa razy maksymalnie. Należy stosować zwykłe mydło do mycia samochodów, takie jak koncentrat myjni Blue Coral.

Ręczniki bawełniane

3. Trzecia pozycja to bawełniane ręczniki. Do prania potrzebny jest jeden ręcznik do prania i dwa do trzech ręczników kąpielowych, a następnie wysuszyć samochód.

Stara szczoteczka do zębów

4. Dalej, stara szczoteczka do zębów lub gąbka. Brzmi głupio, ale nie można po prostu umyć nadwozia bez dotykania kółek! Felgi są najbrudniejszym miejscem w samochodzie, więc użycie starej szczoteczki lub gąbki do wycierania brudu zamiast ściereczki pomoże utrzymać lakier wolny od zarysowań.

Chwyć za wąż i te cztery przedmioty, a będziesz w drodze do czystego otoczenia.

Przenosząc się do wnętrza twojego samochodu. Oto kilka rzeczy, których możesz użyć.

Środek do czyszczenia szkła

5. Numer pięć to myjka do szkła. Zawsze używam niewidzialnego szkła na wszystkich oknach, a nawet na ladach w domu, więc na pewno mam puszkę pod zlewem. Stosuję środek do mycia szyb na wewnętrznych i zewnętrznych szybach.

Chusteczki dezynfekujące

6. Dalej, chusteczki dezynfekujące. Wytrzyjcie wszystkie miejsca w samochodzie. Małe ręce przyciągają dużo zarazków, więc upewnij się, że dobrze dezynfekujesz! Niewidzialne szkło sprawia, że jest to świetna chusteczka do czyszczenia szkła, która jest również środkiem dezynfekującym ;)

Odplamiacz

7. Dla numeru siedem, chwyć odplamiacz. Im dłużej pozwolisz temu rozlanemu spaghetti siedzieć, tym trudniej będzie się wydostać.

Rękawice lateksowe

8. Potrzebujemy trochę lateksowych rękawiczek. Jeśli założysz je i poprowadzisz ręce po dywanikach i tułowiu, podniesie to wszelkie włosy, by później łatwo je odkurzyć. Niezła sztuczka dla osób z psami lub włochatymi pasażerami.

Odkurzacz

9. Przechodząc od razu do odkurzacza, można używać dowolnego odkurzacza w domu, o ile ma on osobną przystawkę z dyszą. Podobnie jak w przypadku czyszczenia schodów lub pod ciasną powierzchnią, używaj tej przystawki do dywaników i mat podłogowych. Łatwiej jest wyjąć maty i odkurzyć je na ziemi.

Odświeżacz powietrza

10. Na koniec weź odświeżacz powietrza i rozpylić go w samochodzie. Trzymaj jednak drzwi otwarte, aby pomóc go przewietrzyć. Nie chcemy, żeby opary sprawiły, że dzieciaki zachorowały po twoim sprzątaniu!

Te dziesięć przedmiotów można łatwo znaleźć w domu. Niektóre z nich mogą znajdować się nawet pod zlewem kuchennym. Nie bądź jak reszta i pozwól swojemu samochodowi siedzieć w korodującej soli przez całą zimę. Znajdź cieplejszy zimowy dzień, weź sprzęt i zmyj go.