Sobota, 15 czerwca 2024

Wybieramy najlepszy quick detailer na rynku

19 października 2021

Każdy kierowca marzy o tym, żeby jego auto wyglądało nienagannie niezależnie od sytuacji. Aby osiągnąć taki efekt, warto korzystać ze specjalistycznych kosmetyków dostępnych na rynku. Jednym z takich specyfików, które pomogą nam utrzymać zawsze lśniący lakier, jest quick detailer.

Co to i do czego służy quick detailer?

Quick detailer jest kosmetykiem samochodowym, który pomaga wydobywać z karoserii blask oraz nasycenie koloru. Jest swego rodzaju odpowiednikiem wosku, ale w postaci syntetycznej. Jest to środek, który nakłada się bardzo prosto - nie wymaga to żadnych specjalnych umiejętności czy też doświadczenia. Jego formuła jest płynna.

Ten środek kosmetyczny może być użytkowany przez każdego posiadacza samochodu i wbrew pozorom, nie wykorzystuje się go jedynie okazjonalnie. Można używać go po każdym myciu samochodu, w celu odświeżenia karoserii auta. Świetnie radzi sobie on z usuwaniem białego osadu z wody oraz różnego rodzaju zacieków. Ponadto pomaga także w usuwaniu cienkich warstw kurzu. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak każdego innego preparatu, nie można wcierać go w brudny lakier, ponieważ wówczas karoseria może zostać zarysowana.

Jeśli chcemy na własnym samochodzie przetestować możliwości jakie daje ten produkt, to warto dowiedzieć się, jak rozsądnie go używać.

Na początku auto musi zostać umyte, najlepiej zrobić to ręcznie. Warto skorzystać z szamponu samochodowego i siły własnych rąk, ograniczając nawet korzystanie z myjki ciśnieniowej. Następnie samochód trzeba osuszyć, najlepiej przy użyciu ręcznika z mikrofibry. Później można przejść już do używania quick detailera, ale najpierw najlepiej jest przestawić auto w zacienione miejsce, jeśli mamy taką możliwość. Sam preparat można nakładać bezpośrednio na lakier lub też ścierkę z mikrofibry. Rozprowadzić trzeba go bardzo dokładnie, a następnie docierać suchą ścierką z mikrofibry. Czynność powtarza się aż do momentu, gdy znikną wszelkie powstałe smugi.

Quick detailer nie jest w stanie do końca zastąpić nam efektu jaki uzyskamy po zastosowaniu wosku lub też powłoki ceramicznej. Może on jednak stanowić tańszą alternatywę lub też po prostu uzupełnienie dla tych właśnie opcji. Jeśli będzie on stosowany w regularny sposób, a zatem po każdym myciu auta, wówczas efekt będzie utrzymywał się cały czas. Auto będzie pozbawione drobnych rys, kolor natomiast będzie głębszy i zdecydowanie atrakcyjniejszy. Quick detailer posiada również właściwości hydrofobowe, a zatem chroniące przed działaniem wody, w tym również przed deszczem. Krople będą zatem swobodniej spływać po aucie, kurz nie będzie się osadza, podobnie jak i błoto. Tak samo będzie z owadami, zanieczyszczeniami z powietrza itp.

osuszanie lakieru

Najlepsze quick detailery dostępne na polskim rynku

Najlepszy quick detailer na rynku - jaki specyfik można by tutaj wymienić? Tak naprawdę firm jest wiele, podobnie jak i produktów. Zamiast zatem kierować swoją uwagę tylko na jeden lepiej dowiedzieć się, jak wybrać ten właściwy. Dobry quick detailer powinien być przede wszystkim skomponowany na bazie bardzo dobrego wosku syntetycznego. Dzięki temu będzie można osiągnąć dzięki niemu bardzo dobre efekty i będzie się również płynnie rozprowadzał.

Konieczne jest również to, aby posiadał odpowiednie właściwości hydrofobowe, dzięki temu karoseria będzie chroniona przed kurzem i brudem, ale również i negatywnym działaniem promieni UV. Podstawą jest również to, aby quick detailer dobrze wypełniał drobne zarysowania.

Dobre jakościowo produkty w w tym zakresie mogą być stosowane na różnych powierzchniach, metalowych plastikowych czy też gumowych.

Dzięki temu poradnikowi i kilku prostym radom, można korzystać z quick detailera w świadomy sposób. Gdy będziemy użytkować go regularnie, nasze auto zawsze będzie prezentować się świetnie. Wiele innych rad dotyczących aut, między innymi szybkich metod osuszania lakieru, można poszukiwać również na stronie: https://detailingobsessed.pl/porady/amml/najlepsze-metody-osuszania-lakieru.html.