Sobota, 15 czerwca 2024

Przygotuj hamulce na zimę

28 września 2020

Zima już prawie nadeszła. Gdzie była reszta roku? Wśród wszystkich przygotowań do Święta Dziękczynienia jest jeszcze kilka innych rzeczy, które należy przygotować, w tym hamulce samochodu. Co trzeba zrobić, aby przygotować hamulce na te mroźne zimowe miesiące?

Sprawdź .

Zanim drogi zostaną zasolone, czas przygotować samochód, a to zaczyna się od sprawdzenia hamulców. Zacznij od zdjęcia opon i wizualnego sprawdzenia hamulców i klocków hamulcowych. Poszukaj wyciekającego płynu hamulcowego, nierównomiernego zużycia klocków hamulcowych i oznak nienaturalnego zużycia tarcz hamulcowych. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek oznaki zużycia, teraz jest czas na wymianę hamulców. Zimno, słone drogi i dodatkowe ciśnienie, jakie wywierasz na hamulce, aby zatrzymać się na zaśnieżonej drodze, mogą spowodować awarię zużytych hamulców.

W takim przypadku lepiej być przygotowanym, niż ześlizgnąć się w zaspę śnieżną, ponieważ hamulce przestały działać. Jazda zimą jest wystarczająco trudna, nie utrudniając sobie jednocześnie zepsutych hamulców.

Krwawienie

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, nie chcesz zostawiać brudnego płynu hamulcowego w swoich przewodach. Nawet jeśli sam płyn nie zamarznie, brud i zanieczyszczenia mogą utrudnić hamowanie, aby rzeczywiście zatrzymać samochód. Poświęć trochę czasu na spłukanie hamulców - możesz wybrać spłukiwanie pod ciśnieniem z lokalnego magazynu części samochodowych lub zrobić je samemu, korzystając z czystego opryskiwacza z pompą, kilku złączek i węża winylowego. Ciśnienie wytworzone przez opryskiwacz pompowy należy wykorzystać do wypłukania przewodów hamulcowych przed napełnieniem ich płynem hamulcowym.

Skręcić na .

Kiedy jedziesz po śniegu lub lodzie, naciskasz na hamulce znacznie bardziej niż w normalnych warunkach jazdy. Zużyte wirniki hamulcowe - lub bębny, jeśli prowadzisz starszy samochód, który nadal posiada hamulec bębnowy - mogą w tych warunkach ulec awarii.

Na szczęście w większości przypadków powierzchnie wirników lub bębnów mogą być obrócone lub przycięte na nowo, aby stworzyć równą powierzchnię zapewniającą niezawodne hamowanie. Jeśli wirniki lub bębny zużyły się na przestrzeni lat lub są zbyt cienkie z powodu nadmiernego obracania, można je łatwo wymienić i są stosunkowo niedrogie. Nie wybieraj się w zimowe miesiące ze zużytymi karuzelami hamulcowymi, bo w czasie śnieżnej pogody będziesz dzwonił do wielu holowników.

Przygotuj .

Być może nie dotyczy to w szczególności hamulców, ale przygotowanie się do zimy jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w zimnych miesiącach.

Zacznij od zamiany opon na śniegowe, gdy płatki zaczną spadać. Opony te zapewnią Ci lepsze prowadzenie i ułatwią kontrolowanie samochodu podczas jazdy. Podczas wymiany opon upewnij się, że wszystkie płyny są gotowe do jazdy w niskich temperaturach - spłucz i wymień płyn niezamarzający, przełącz olej na gęstszą lepkość i wymień płyn do spryskiwaczy na inny, odpowiedni do niższych temperatur.

Na koniec, zaktualizuj swój zestaw ratunkowy lub stwórz zestaw ratunkowy, jeśli jeszcze go nie masz, na wypadek gdybyś utknął w martwym punkcie pogody. Uzupełnij zapasy nietrwałych przekąsek, wody pitnej oraz ciepłych ubrań i koców, aby utrzymać Cię przy życiu, a także narzędzi, takich jak łopaty, kocięce śmieci, łańcuchy i skrobaki do lodu, abyś mógł znów ruszyć z miejsca. Nawet jeśli przez całe życie jeździłeś w śniegu, zawsze musisz przygotować się na to, co niespodziewane.

Przyhamuj hamulce

W wielu przypadkach twoje hamulce są wszystkim, co stoi między tobą a wszystkim innym na drodze. Przygotuj hamulce na zimną pogodę, zanim temperatura zacznie spadać. Podziękujesz nam później.