Sobota, 15 czerwca 2024

Wymiana filtra samochodowego: Kiedy powinieneś zmienić swój?

9 września 2020

Każdy pojazd ma cztery główne filtry, które pomagają utrzymać w czystości jego "wnętrzności". Założę się, że nie wiedziałeś o tym, prawda? Rozmawialiśmy już o jednym z najczęstszych, a mianowicie o twoim filtrze powietrza. Poza tym są trzy inne filtry, które są równie ważne! Utrzymanie czystych i dobrze utrzymanych filtrów w samochodzie pomoże w utrzymaniu jego wydajności. Czy znasz te 4 główne filtry? Jeśli tak, to czy wiesz, kiedy należy je wymienić?

Jeśli nie, to czytaj dalej!

Wymiana filtra samochodowego: Kiedy powinieneś zmienić swój?

Jak wspomniałem powyżej, twój samochód ma 4 główne filtry, które pomagają wypłukać toksyny, aby twój samochód działał świetnie.

Te cztery filtry to: kabina, powietrze, paliwo, olej.

Rozmawialiśmy już o twoim filtrze powietrza, więc tutaj jest link do tego artykułu do dalszej lektury.

Filtr kabinowy

Twój filtr kabinowy jest czasem mylony z filtrem powietrza. Pomyśl o swojej przestrzeni w kabinie, jak o wnętrzu samochodu. Filtr kabinowy pomaga wypłukać szkodliwe substancje chemiczne, kurz i inne zanieczyszczenia, zanim przedostaną się one do wentylatora ogrzewania i klimatyzacji, zapewniając tym samym czyste powietrze do oddychania podczas jazdy. Oczywiście, jest to ważne, aby to zmienić, ponieważ bez tego filtra będziesz wdychać wszystkie te paskudne chemikalia i zanieczyszczenia za każdym razem, gdy będziesz prowadził samochód. Nie jest chłodny.

Filtry kabinowe są BARDZO łatwe do wymiany. W rzeczywistości, pracujemy nad filmem, który wkrótce zostanie opublikowany. Więc, trzymaj się tego! Powinieneś wymieniać filtr kabinowy co 30.000 lub przynajmniej raz w roku. Pomyślcie o tym. To jedyna rzecz, która filtruje złe toksyny podczas oddychania. Nie chciałbyś tego czyścić regularnie?

Filtr paliwa

Filtr paliwa, jak sama nazwa wskazuje, usuwa złe śmieci z paliwa. Jeśli nie zmienisz tego w razie potrzeby, "może to zmniejszyć przepływ i osłabić osiągi, ponieważ silnik ma trudności z pobieraniem paliwa". Chyba też tego nie chcesz. Filtr paliwa powinien być wymieniony około 40 000 mil i jeśli nie wymienisz go w razie potrzeby, zaczniesz dostrzegać te znaki:

  1. brak mocy silnika
  2. zatrzymanie się
  3. pożar silnika

Jeśli więc masz już jakiś problem i nie możesz określić, co jest nie tak... sprawdź filtr paliwa.

Filtr oleju

Filtr oleju jest wymieniany za każdym razem, gdy wymieniasz olej. Filtr ten pomaga spłukiwać zanieczyszczenia i toksyny z oleju, a olej pomaga smarować silnik, aby utrzymać jego dobre działanie. Tak więc, po raz kolejny, ten filtr jest bardzo ważny. Na szczęście dla Ciebie, filtr oleju jest wymieniany za każdym razem, gdy zabierasz swój samochód na wymianę oleju, więc nie musisz go sprawdzać sam. Jeśli z jakiegoś powodu nie wymieniasz często filtra oleju, lampka kontrolna silnika prawdopodobnie zaświeci się podczas jazdy. Pojawia się wtedy brak wydajności, rozpylanie, pisk, brak ciśnienia oleju i brudne spaliny.

Filtr powietrza

Filtr powietrza w samochodzie zbiera kurz, śmieci, brud i wszystkie inne nieczyste rzeczy, które dostają się do cylindrów silnika. Ważna jest jego wymiana w celu uzyskania optymalnej wydajności pojazdu. Wielu ekspertów zaleca wymianę filtra co 15 0000-30 000 mil; zależy to jednak od tego, gdzie jedziesz. Podobnie jak w przypadku powyższych problemów, jeśli nie wymienisz filtra powietrza w zalecanym czasie, Twój samochód nie będzie miał odpowiednich osiągów.