Środa, 21 lutego 2024

10 Częstych pomyłek w zakresie mycia samochodów

3 września 2020

Wiosna nadeszła, ptaki śpiewają, pogoda jest ładna, a samochód potrzebuje kąpieli. Wiele osób zabiera swój samochód do myjni samochodowej (jeden z wielu błędów) lub myje samochód tylko po to, aby znaleźć go nieczystym. Czy istnieje odpowiedni sposób na umycie samochodu? Założę się, że jest! I podczas gdy ja podzielę się z tobą filmem, jak właściwie umyć twój samochód, dzisiaj chciałem podzielić się z tobą częstymi błędami w myjni. Jeśli masz dużo zadrapań lub denerwujesz się nie tak czystym samochodem po mycie, to posłuchaj!

Mycie samochodów powinno być przyjemnym doświadczeniem ze względu na wyniki. Nigdy nie należy kończyć mycia samochodu tylko po to, aby znaleźć resztki brudu lub zadrapania. Powinieneś zawsze skończyć mycie samochodu gotowego do pokazania go światu! Więc jeśli zmagasz się z czystym samochodem, postępuj zgodnie z moją listą najczęściej popełnianych błędów i naprawiaj jak myjesz samochód.

Błąd #1: Użycie gąbki lub ściereczki z mikrofibry.

Mówię, że nigdy tego nie używaj, ponieważ gąbki i ściereczki z mikrofibry wchłaniają więcej brudu i ponurego niż cokolwiek innego. To zostawi cię z zadrapaniami i frustracją. Używaj tylko 100% bawełnianych ręczników i ściereczek do prania na swoim samochodzie. Możesz uciec od używania ściereczek z mikrofibry do czyszczenia okien, ale nic więcej! Jest to duży błąd, który popełnia wiele osób. Tylko bawełniane ręczniki, proszę.

Błąd nr 2: Ponowne użycie ręcznika po upuszczeniu go.

Wiem, że widziałaś wielu facetów z myjni, którzy upuszczali ręcznik, którym suszyli twój samochód i nadal używali go na twoim samochodzie. Duży błąd tutaj! Za każdym razem, gdy upuszczasz ręcznik do suszenia lub ścierkę do prania, odbierasz nieznany materiał, który zadrapie twój samochód. Ścierka do prania jest używana do usuwania brudu i robaków, ale za każdym razem, gdy wkładasz ją do wody, jest ponownie myta. Ręcznik do suszenia dotyka tylko czystego samochodu. Dlatego też, gdy upuścisz jakiś ręcznik i po prostu "potrząsniesz", małe zadrapania przykleją się do ściereczki i uszkodzą Twój lakier. Zaufaj mi w tej sprawie. Jeśli go upuścisz, nie używaj go ponownie, dopóki nie wypierzesz go w całości.

Błąd nr 3: Użycie tylko jednego ręcznika.

Powinieneś mieć co najmniej trzy ręczniki podczas czyszczenia samochodu. Jeden ręcznik do mycia samochodu. Jeden suchy ręcznik do wypasania nad samochodem. Drugi suchy ręcznik, aby zakończyć suszenie samochodu całkowicie. Oczywiście, zależy to od wielkości samochodu, więc zepsujmy go. Małe coupe powinny używać tylko trzech ręczników, wymienionych powyżej. Średniej wielkości samochody będą prawdopodobnie korzystać z czterech ręczników, z dodatkowym ręcznikiem do suszenia. Duże samochody mogą używać pięciu suszących się ręczników. Nadal możesz używać jednego ręcznika do prania, ale jeśli Twój ręcznik jest zbyt mokry, zdobądź nowy. Co prowadzi mnie do zasady numer cztery.

Błąd nr 4: Pozostawienie samochodu do wyschnięcia w sposób naturalny.

Nigdy, nigdy, przenigdy nie zostawiaj samochodu do naturalnego wyschnięcia. Znaki wodne? To by było przyczyną. Pozostawienie samochodu do naturalnego wyschnięcia zmarnowało cały wysiłek włożony w jego czyszczenie. Całkowita... strata czasu. Po co w ogóle czyścić samochód, skoro masz zamiar pozwolić mu siedzieć i zbierać znaki wodne, żeby znów wyglądał na brudny? Poza tym, z czasem te znaki wodne mogą stać się trwałe. Użyj dwóch lub trzech suszących ręczników, aby całkowicie wysuszyć samochód.

Błąd #5: Używanie detergentu zamiast mydła samochodowego.

Jeśli się spieszysz i potrzebujesz czegoś, możesz użyć detergentu do naczyń raz na samochodzie. Ale detergent jest super ostry i odpryskuje na lakier i połysk, który otrzymasz po woskowaniu. Jeśli myślisz o tym, że jeśli środek do mycia naczyń może pozbyć się tłuszczu, to dlaczego uważasz, że jest on bezpieczny dla Twojego samochodu? Wielkie nie, ale widziałem, jak ludzie to robią! A mówiąc o woskowaniu...

Błąd nr 6: Nigdy nie woskować samochodu.

To znaczy, czy w ogóle zależy ci na twoim samochodzie? Twój samochód zabiera cię na wiele wspaniałych przygód, ratuje cię przed wypadkami, sprawia, że twoi bliscy czują się komfortowo, a ty nie możesz poświęcić czasu na woskowanie go? Każda osoba prowadząca samochód powinna nauczyć się woskować samochód i woskować go co najmniej dwa razy w roku. Jeśli nie możesz się tego nauczyć, to może weź pod uwagę rower. Powinieneś woskować go raz przed zimą i raz przed latem. Albo jeśli jesteś guru samochodowego jak ja, cztery razy w roku na sezony ???? Woskowanie jest bardzo ważne w utrzymaniu świeżości farby i może nawet usunąć małe rysy lub przyklejone na robakach. Proszę, zrób swojemu samochodowi przysługę i woskuj!

Błąd #7: Mycie kół przed wszystkim.

Twoje koła powinny być czyszczone po tym, jak wszystko w samochodzie zostanie wyczyszczone. Kropka. Nie ma dalszego wytłumaczenia. Koła są najbardziej brudnym miejscem w samochodzie, więc dlaczego miałbyś jechać prosto do nich, zbierając gruby brud, smołę i brud, skoro masz resztę samochodu do umycia? Zostawcie go na ostatnią rzecz, a wasz samochód będzie wyglądał dziesięć razy lepiej.

Błąd #8: Nie czyścić kół lub pod kołami.

Bardzo podobny temat, proszę oczyścić swoje koła. Potrafią zbierać rdzę i bardzo się brudzą. Upewnij się, że dostaniesz się również pomiędzy nadkola. Ten obszar zbiera więcej smoły, rdzy i brudu niż cokolwiek innego. Upewnij się tylko, że twój samochód jest schłodzony przed umyciem kół, ponieważ mogą się nagrzewać!

Błąd nr 9: Suszenie samochodu za jednym razem.

Więc jesteś już ekspertem w sprzątaniu, a co z suszeniem? Wspomniałem już, ile ręczników należy użyć, ale czy znasz odpowiedni sposób na suszenie? Idę za nauką mojego taty. Używaj jednego ręcznika do osuszania, aby chudnąć po powierzchni samochodu, aby zebrać wszelkie pozostałe cząstki, które mogłyby porysować samochód po dodaniu ciśnienia. Następnie weź drugi osuszający ręcznik i zakończ suszenie. Może to być jeszcze jeden krok, ale użycie tego samego ręcznika do wysuszenia samochodu w jednym czasie jest problemem, który musi się wydarzyć. Chcesz być w stanie spojrzeć na swoje ręczniki do suszenia i nie zobaczyć żadnych zanieczyszczeń. Oznacza to, że wykonałeś świetną robotę sprzątania!

Błąd #10: Pozwolić, by coś innego umyło twój samochód.

Myjnie samochodowe są najgorsze. Są tak złe dla twojego samochodu, że jest niewiarygodne i zdumiewa mnie, jak wiele osób z nich korzysta. Rozumiem, że jeśli się spieszysz, a twój samochód wygląda jak gówno i chcesz go umyć. Ale polegając na maszynie, która umyje twój samochód prawidłowo...? Chodźcie.! Czy polegamy na robotach, żeby nas umyć? Pomyślcie tylko o myjni samochodowej jak o zmywarce do naczyń. Robota się robi, ale w surowy sposób. Czy naprawdę chcesz wysłać swój piękny samochód przez zmywarkę? Nie wydaje mi się. Powinni zadzwonić do myjni "przyjdź tu po draśnięcia" albo "cholera, tak mogę dingować twój samochód". Zrób mi przysługę i unikaj ich tak bardzo, jak możesz.

Nie wiem jak ty, ale ja kocham mój samochód. Zaopiekuj się nim, a założę się, że zrobi to samo dla ciebie.