Środa, 22 maja 2024

15 rzeczy do włożenia do samochodowego zestawu ratunkowego

29 września 2020

Jakie są najbardziej przydatne rzeczy, które można umieścić w samochodowym zestawie ratunkowym? Tutaj jest lista kontrolna:

#1. Instrukcja obsługi właściciela samochodu

Jeśli kiedykolwiek wyjmiesz instrukcję obsługi samochodu z samochodu z jakiegokolwiek powodu, upewnij się, że po zakończeniu pracy wróci ona do schowka lub kieszeni siedzenia. Jeśli jesteś poza domem i chcesz dowiedzieć się czegoś technicznego o swoim samochodzie, ta broszura będzie zawierała odpowiedzi.

Zawiera ona wskazówki i instrukcje dotyczące wymiany bezpieczników i żarówek, płynów uzupełniających, utrzymywania właściwego ciśnienia w oponach i wiele innych, w tym szczegóły dotyczące tego, co obejmuje gwarancja i jak rozwiązywać typowe problemy.

#2. Latarka i zapasowe baterie

Zawsze trzymaj w samochodzie przyzwoitą latarkę, wraz z zapasowymi bateriami. Może się ona przydać w nocy, jeśli zgubisz się i będziesz musiał się zatrzymać i sprawdzić mapę, lub jeśli chcesz sprawdzić pod maską w ciemności.

Jeśli zepsułeś się na ciemnej drodze, latarka może pomóc Ci zasygnalizować nadjeżdżającym kierowcom (miejmy nadzieję, że nie będzie to w pobliżu Wolf Creek), że potrzebujesz pomocy i powiadomić ich o ewentualnym niebezpieczeństwie (powinieneś też mieć włączone światła awaryjne).

#3. Opona zapasowa, podnośnik, dźwignia, pompa i miernik opon

Prawidłowo napompowaną oponę zapasową należy przechowywać w bagażniku, a także podnośnik i dźwignię koła, aby w razie potrzeby można było wymienić spłaszczoną oponę. Nie zaszkodzi również zabrać ze sobą płaską deskę, którą można umieścić pod stojakiem na podnośnik, gdy podłoże jest bagniste.

Cegła jest również przydatna do zaklinowania się pod kołem po przeciwnej stronie samochodu, aby zapewnić dodatkową stabilność podczas wymiany opony.

Na rynku jest nieskończona ilość pomp do opon samochodowych, od prostych pomp ręcznych do modeli z napędem. Zawsze należy mieć jakiś przenośny sposób pompowania opon w samochodzie.

Weź ze sobą również prosty ręczny manometr do opon, dzięki któremu będziesz mógł sprawdzić ciśnienie. Nie polegaj wyłącznie na pomocy drogowej przy zmianie opony bez powietrza: ten plan działa tylko wtedy, gdy pamiętasz, aby naładować telefon komórkowy - a tak się składa, że masz go przy sobie, gdy opona spłynie.

#4. Apteczka pierwszej pomocy

Nikt nie oczekuje, że staniesz się natychmiastowym bohaterem medycznym na miejscu zdarzenia, ale posiadanie podstawowej apteczki w samochodzie może być dużą pomocą dla Ciebie i innych, jeśli pojawi się jakiś problem.

Apteczka pierwszej pomocy działa najlepiej, gdy masz wystarczająco dużo doświadczenia w udzielaniu pierwszej pomocy, aby wiedzieć, jak jej właściwie używać. Jeżeli od dłuższego czasu nie przechodziłeś żadnego szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, teraz może to być dobry moment na zastanowienie się nad kursem odświeżającym. Nigdy nie wiadomo, jaki rodzaj nagłego wypadku jest tuż za rogiem.

#5. Kamizelka ratunkowa Hi-vis

W przypadku awarii samochodu i konieczności wysiadania z niego z jakiegokolwiek powodu, należy najpierw założyć odblaskową kamizelkę odblaskową o wysokiej widoczności. Jeśli dojdzie do wypadku, noszenie kamizelki może znacznie zmniejszyć szanse, że zostaniesz potrącony przez nadjeżdżające pojazdy.

Kamizelki drogowe są tanie, lekkie i łatwe do przechowywania pod fotelikiem samochodowym po stronie kierowcy. To niewielka inwestycja, która może uratować coś o wiele bardziej wartościowego: Twoje życie.

#6. Koc .

Senność i zmęczenie są niezaprzeczalnymi czynnikami w wielu wypadkach drogowych w Aussie. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie bezpiecznego miejsca, w którym można się zatrzymać i zdrzemnąć do czasu, aż będzie się na tyle odświeżonym, by kontynuować. Koc pomoże. Kiedy dzieci siadają na tylnym siedzeniu, koc również zapewni im większy komfort.

Jeśli jest gorący dzień i zepsułeś się, ale nie chcesz siedzieć w samochodzie przypominającym piekarnik, możesz użyć koca, aby ułożyć trochę cienia na zewnątrz samochodu.

Koce pomagają również chronić wykończenie samochodu, jeśli musisz wykonać jakieś awaryjne prace pod maską lub wymienić żrący akumulator, który może uszkodzić lakier. Ofiary wypadków, które zaczynają doznawać wstrząsów, również skorzystają na tym, że koc będzie utrzymywany w cieple.

#7. Papier toaletowy

Ludzkie ciało jest niesamowitą maszyną, ale to, co wchodzi do środka, musi w końcu wyjść na jaw - a czasami czas nie biegnie zgodnie z planem. Zawsze miej przy sobie rolkę papieru toaletowego w samochodzie.

Nie tylko spełni swoje zadanie w nagłych wypadkach, ale jest również przydatna do usuwania drobnych rozlanych napojów, odkurzania desek rozdzielczych i usuwania kondensatu z wnętrza zamglonych okien. Przynieś kilka porządnych trójwarstwowych, nie tanich rzeczy.

#8. Woda .

To niesamowite, jak wiele osób nie ma przy sobie zapasowej wody w swoich samochodach. Najlepszy jest 10-litrowy pojemnik, ale każda ilość jest lepsza niż żadna. Jeśli jedziesz na zewnątrz, musisz przewozić jeszcze więcej.

Woda pitna może dosłownie uratować życie, jeśli zepsujesz się w odległej okolicy. Woda jest również przydatna do oczyszczania ran, uzupełniania wody w chłodnicy, a także do ogólnych czynności związanych z czyszczeniem w pojeździe i wokół niego (np. gdy nietoperz owocowy wnosi "wkład" w maskę i chcesz go natychmiast wyczyścić).

Im gorętsze są warunki jazdy, tym więcej wody powinieneś mieć przy sobie; nie daj się złapać.

#9. Skoczek prowadzi

Nie jest trudno rozładować akumulator samochodowy. Pozostawienie włączonych świateł (zewnętrznych lub wewnętrznych), gdy samochód nie pracuje, jest częstym winowajcą. W przypadku braku jakiejkolwiek pomocy drogowej w nagłych wypadkach, jednym z rozwiązań jest pomoc w uruchomieniu akumulatora przy pomocy działającego pojazdu.

Instrukcja obsługi samochodu zawiera szczegółowe wskazówki, jak bezpiecznie wykonać skok-start, więc przeczytaj ją uważnie. Jeśli Ty (lub ktoś inny) zrobi to nieprawidłowo, potencjalne szkody w Twoim samochodzie mogą być dość poważne i kosztowne.

Jeśli akumulator twojego samochodu jest zużyty, konieczna będzie jego wymiana przez wykonawcę robót drogowych (jeśli utknąłeś na poboczu drogi) lub sklep z akumulatorami samochodowymi (jeśli twój samochód nadal nadaje się do jazdy).

#10. Zestaw narzędzi

Bez względu na to, czy jesteś malarzem od dawna, czy nie wiesz nic o samochodach, nieuniknione jest, że pewnego dnia będziesz musiał wykonać kilka podstawowych czynności konserwacyjnych. Twój zestaw może zawierać takie rzeczy jak:

 • Rękawice robocze
 • Uchwyty imadełkowe
 • Gniazdo, klucz płaski i zestaw zmieniacza
 • Wkrętak ze zmiennymi końcówkami wkręcającymi
 • Szczypce zwykłe i igłowe
 • Świece zapłonowe
 • Lekkie globusy i bezpieczniki
 • WD40
 • Taśma elektryczna
 • Szmaty lub stary ręcznik
 • Linka spadochronowa lub lina
 • Dodatkowe płyny (małe butelki oleju i płynu chłodzącego) do uzupełniania płynów w pojeździe

Gotowe zestawy narzędzi do samochodów ratunkowych można znaleźć w lokalnym sklepie samochodowym. Trzymaj w samochodzie co najmniej dwie szmaty do brudnych prac; noś jakiś odtłuszczacz do rąk, abyś mógł umyć się po pracy przy samochodzie.

#11. Pieniądze .

To nie jest zły pomysł, żeby mieć w samochodzie trochę awaryjnej gotówki. Powinna być bardzo dobrze ukryta, aby nie przyciągać uwagi oportunistycznych złodziei (dla niektórych wystarczy kilka monet pozostawionych na otwartej przestrzeni).

To wystarczy, aby w razie potrzeby wziąć gdzieś taksówkę lub zapłacić za drobne wydatki w nagłych wypadkach. W drodze nie zawsze można dostać się do bankomatu, gdy jest on rozpaczliwie potrzebny.

#12. Gaśnica

Twój dostawca w sprzedaży detalicznej samochodów zaopatrzy Cię w kompaktową gaśnicę, która nadaje się do użycia w pojazdach. Upewnij się, że zainwestujesz w jedną z nich.

#13. Zapalniczka lub zapałki

Jedną z pierwszych zasad przetrwania - w każdej sytuacji - jest posiadanie jakiegoś sposobu na rozpalenie ognia. Zapalniczki nie sprawdzają się zbyt dobrze, jeśli są dokładnie przemoczone w deszczu, więc postaraj się, aby nie wyschły. Zapałki wodoodporne są lepszym wyborem niż zwykłe zapałki, ponieważ można ich używać w każdą pogodę.

#14. Przenośna ładowarka do telefonu

Jeśli musisz zadzwonić, a Twój telefon jest martwy, przenośna ładowarka do telefonu może zrobić całą różnicę. Nie ma nic gorszego niż uwięzienie w miejscu, w którym nie ma możliwości komunikacji i uzyskania pomocy.

#15. Dane kontaktowe do uzyskania pomocy

Twój zestaw ratunkowy powinien zawierać dane kontaktowe policji, karetki pogotowia, straży pożarnej, ubezpieczyciela i wszystkich innych osób, które mogą udzielić pomocy w trakcie lub po awarii.