Środa, 22 maja 2024

Jak dobrze umyć samochód

2 września 2020

Przedstawię w zarysie 12 kroków przedstawionych poniżej. Mam wiadro sprzętu czyszczącego i kilka bawełnianych ręczników do czyszczenia i suszenia mojego samochodu. Pamiętaj, używaj tylko bawełnianych ręczników, aby uzyskać wykończenie wolne od zarysowań. Zawsze myj samochód w cieniu i upewnij się, że silnik jest zimny. I nie zapomnij o sprayu Tire Shine, gdy skończysz.

Krok 1: Całkowicie zmoczyć samochód

W tym pierwszym kroku, chcesz spłukać samochód wężem. Upewnij się, że spłuczesz grill, aby spryskać luźne robaki i brud. Nie zapomnij też spryskać pod samochodem i z tyłu, aby poluzować brud, który będziesz później czyścił.

Krok 2: Umyj górę samochodu

Po opłukaniu samochodu w dół, zawsze zaczynaj od góry i pracuj w dół do dołu. Najbrudniejsza część samochodu znajduje się na dole i do tyłu. Czyszczę górną część i maskę samochodu, a następnie ponownie płuczę wodą przed czyszczeniem bocznych drzwi i obszaru bagażnika.

Krok 3: Umycie bocznych drzwi i górnej części bagażnika

Upewnij się, że umyłeś górną część tułowia, a nie dolną. W dolnej części tułowia znajduje się dużo brudu, którego nie chcemy na naszym samochodzie. Spryskaj ten obszar po umyciu, zanim umyjemy panele.

Krok 4: Umyć dolne panele i dolną część tułowia

Ponieważ jest to bardzo brudna część samochodu, chcemy to zachować na koniec. Jeśli zaczniesz od tego obszaru są szanse, będziesz zbierać niechciane zabrudzenia, które mogą potencjalnie zarysować lakier zewnętrzny. Nie zapomnij przetrzeć spalin, aby zachować ten połysk!

Krok 5: Oczyszczenie kół

Nie możesz zapomnieć o wyczyszczeniu najbrudniejszej części swojego samochodu! Zachowaj koła dla LAST! To jest bardzo ważne. Jeśli najpierw oczyścisz felgi, woda stanie się tak paskudna, że skończysz z zarysowaniami na zewnętrznej powierzchni. Chwyć za niektóre z tych środków do czyszczenia felg, aby mieć więcej przyjemności.

Etap 6: Płukanie końcowe

Podczas czyszczenia kół spłukuj samochód. Ostatnie ostatnie płukanie, aby upewnić się, że wszystkie robaki, brud i kurz zostały usunięte.

Krok 7: Wysuszenie na sucho przy użyciu wyłącznie bawełnianych ręczników

Używaj tylko bawełnianych ręczników na zewnętrznej powierzchni. Do okien można używać ściereczek z mikrofibry, ale tylko do okien. Użyłem dwóch ściereczek do tego Audi TT. Pierwszą z nich szybko (i delikatnie) odtłuszczyłem powierzchnię, aby złapać trochę wody i resztek brudu. Drugiej użyłem do całkowitego wysuszenia samochodu. Większe samochody będą wymagały więcej ręczników. NIGDY nie upuszczaj ręcznika, a jeśli tak, to po prostu weź drugi. Głównym celem prania jest pozbycie się brudu bez zadrapań! Pamiętaj, że czysty ręcznik do suszenia = czysty samochód i dobrze wykonana praca!

Krok 8: Wytrzeć bagażnik i drzwi

Po zakończeniu suszenia na zewnątrz, a dopiero potem można suszyć wokół uszczelnienia drzwi, pod kapturem i w bagażniku.

Krok 9: Nie zapomnij wysuszyć kółek!

I dopiero po wysuszeniu powyższych sekcji można wysuszyć koła. Nie zapomnij jednak wysuszyć kółek, ponieważ jeśli pozwolisz im wyschnąć na powietrzu, będą one miały małe ślady wody, tworząc niejasne wykończenie.

Krok 10: Wyczyść okna

Używam produktów do czyszczenia szyb i tzw. "niewidzialnej wycieraczki". Środek zapobiegający deszczowi  jest stosowany na szybach zewnętrznych, a zwykły środek do czyszczenia szyb jest stosowany na szybach wewnętrznych i bocznych. Należy jednak chwycić ten środek do czyszczenia i sięgania do wnętrza. Dzięki niemu czyszczenie okien stanie się o wiele łatwiejsze. Pamięta, nigdy nie czyści twój okno w słońcu jeżeli ty chcesz streak-free wykończenie.

Krok 11: Odpowiednie czyszczenie i sięganie po dobre narzędzia sprawia, że czyszczenie staje się łatwiejsze!

Widzisz? Mówiłem ci! To narzędzie jest niesamowite. Możesz dotrzeć do każdego miejsca i sprzątać do perfekcji. Posiada również otwór do zamocowania przedłużacza, jeśli masz większy samochód. W opakowaniu znajdują się trzy różne ściereczki do czyszczenia wykonane z mikrofibry i bawełny. Możesz obrócić szmatkę i umyć je, gdy się zabrudzą.

Sprawdź ofertę kosmetyków do pielęgnacji samochodu na https://sklep.motogo.pl/kosmetyki-c95.