Sobota, 20 lipca 2024

Kamery samochodowe kontra GoPro: Które z nich jest bardziej odpowiednie dla twojego pojazdu?

10 września 2020

Kamery kineskopowe i GoPros to dwa produkty przeznaczone do różnych celów.

Kamera deski rozdzielczej to niewielka kamera wideo, która może być zamontowana na desce rozdzielczej pojazdu w pobliżu przedniej szyby i może pracować w pętli ciągłej, dostarczając dowodów wideo w razie wypadku, zatrzymania pojazdu, wandalizmu lub oszustwa. Wiele kamer montowanych na desce rozdzielczej ma mały ekran, który daje wizualne potwierdzenie, że są nagrywane. Dedykowane kamery deski rozdzielczej są również tańsze niż nowe GoPro.

Szczególna marka małych kamer akcji, GoPro ma lepszą jakość wideo i dźwięku niż kamera kreski, a niektóre modele mogą również zapętlać wideo, jeśli są podłączone do smartfona. Ogólnie rzecz biorąc, GoPro jest używane do tworzenia krótkich filmów wideo w celach rozrywkowych, do uprawiania sportów ekstremalnych i imprez pogodowych.

Żywotność baterii

Średnia żywotność baterii GoPro wynosi nieco mniej niż dwie godziny. Dostępny w magazynie uchwyt i obudowa kamery tego typu nie pozwalają na nieprzerwane zasilanie lub zewnętrzne zasilacze, a oba rozwiązania zostały uznane za powodujące problemy z przegrzaniem w normalnych warunkach temperaturowych. Jest wielu ekspertów, którzy stworzyli niestandardowe mocowania i konstrukcje do ładowania, ale zwrócenie się do przeciętnego konsumenta z prośbą o stworzenie swojej wiązki ładującej i pierścienia montażowego jest dużym zamówieniem.

Kamery kineskopowe są zaprojektowane tak, aby zasilane były przez ładowarkę samochodową, bez problemów z przegrzaniem lub okablowaniem. Często są one wyposażone w urządzenia do zarządzania okablowaniem, które zapobiegają problemowi podłączania ich do zasilania, a ich wewnętrzne akumulatory są bardziej korzystne (i znacznie mniej kłopotliwe) niż akumulatory GoProsa. Kamery kineskopowe są zaprojektowane do tego zadania.

Funkcje nagrywania

Z krzywką kreski, w momencie startu samochodu, kamera też. Wszystkie krzywki deski rozdzielcze renomowanych producentów wykorzystują czujniki mocy i ruchu do sterowania nagrywaniem, pozwalając użytkownikom na bezstresową jazdę.

Z drugiej strony, korzystanie z GoPro może być kłopotliwe, ponieważ trzeba go włączyć, zweryfikować tryb nagrywania, nagrywać i ręcznie wyłączyć podczas postoju. Technika, która jest przystępna cenowo, gdy nagrywasz w podróży w czasie, ale która może szybko stać się problemem, jeśli będziesz zmuszany do tego codziennie.

Zagrożenie kradzieżą

Kamery GoPro są drogie, doskonałe wizualnie i popularne. Istnieje żywy rynek odsprzedaży kamer akcji, a kamery GoPro są dużym celem dla złodziei. Pozostawienie kamery GoPro na desce rozdzielczej zamieni samochód w cel dla złodziei.

Z drugiej strony, kamery na desce rozdzielczej są zaprojektowane tak, aby były małe, dyskretne i trudne do zauważenia. Dobrze ustawiona kamera deski rozdzielczej stanowi doskonałe narzędzie ochrony; nawet GoPro może regularnie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Kontrola użytkownika

Krzywki pomiarowe są przeznaczone do użytku w podróży. Dzięki tylnemu ekranowi i łatwo dostępnym przyciskom można stosunkowo łatwo dostosować ustawienia podczas jazdy (to, czy powinieneś czy nie, to już inna historia).

GoPros ma trzy przyciski, mały ekran przedni i brak funkcji przeglądania. I choć możliwe jest dokupienie ekranów doczepianych lub podłączenie telefonu komórkowego do aparatu, cechy te są skomplikowane, nie wymagają używania baterii i są drogie.

Problemy z przegrzaniem

Pozostawiony na słońcu pojazd może szybko nagrzać się do ponad 120 stopni w ciągu 78 stopniowego dnia. Może to być problem dla kamer kineskopowych, a zwłaszcza GoProsa. Zgodnie ze stroną pomocy technicznej GoPro, wyłączają się one automatycznie po osiągnięciu 125 stopni, co tworzy wąski zakres działania dla użytkowników.

Jeśli kupiłbyś i używałbyś którąkolwiek z tych kamer, prawdopodobnie potrzebowałbyś sposobu na odłączenie i trzymanie się z dala od deski rozdzielczej, gdy Twój pojazd jest zaparkowany i stoi na słońcu.

Wniosek

Ze względu na koszty, trwałość i efektywność, kamery kineskopowe są najlepszym rozwiązaniem dla codziennej jazdy. Jeśli chcesz gdzieś jechać, a następnie zatrzymać się i nagrać wideo, GoPro może być świetnym wyborem, zwłaszcza jeśli jest zamontowane na kasku lub rowerze.