Środa, 21 lutego 2024

Jak przygotować psa do długiej podróży?

9 września 2020

Wybierasz się wkrótce na wycieczkę? Cóż, nie chcesz nikogo zostawić, zwłaszcza swojej kupy. Kiedy podróżujesz z psem samochodem, przygotowanie jest kluczowe, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza podróż Twojego psa.

Planowanie podróży drogowej z wyprzedzeniem

Aby Twoja podróż była przyjemniejsza i mniej stresująca, niezbędne jest planowanie, które zapewni, że potrzeby Twojego psa zostaną uwzględnione.

Jedną z pierwszych decyzji, jaką należy podjąć, jest umieszczenie psa w klatce podczas jazdy samochodem, czy też pies jest na tyle przygotowany, aby spokojnie siedzieć poza klatką. Nawet jeśli zdecydujesz się nie zabierać psa do domu, zabranie go do domu jest nadal dobrym pomysłem na wypadek, gdyby pies potrzebował odosobnienia w drodze lub w miejscu docelowym.

Sprawdź, czy na trasie nie ma wyznaczonych postojów do odpoczynku. Podobnie jak ludzie, psy potrzebują przerw na toaletę i czasu, aby się rozciągnąć, zjeść i po prostu złapać oddech, zanim ruszą w drogę.

Według Dogster.com, planuj przynieść psu niezbędne rzeczy: zwykłe jedzenie, wodę butelkowaną, dodatkowe przysmaki, miski, szczotkę, ulubioną pościel i zabawki, aby czuł się jak u siebie w domu. I nie zapomnij o smyczy i ulubionych górnych torbach zbieraczy kup.

Możesz także spakować kilka wkładek do garnków, ręczników papierowych i środków czyszczących na wypadek, gdyby pies zachorował lub musiał ulżyć sobie w samochodzie.

Pobranie niektórych aplikacji mobilnych może być również pomocne w planowaniu podróży i pomóc zwierzęciu w podróży.

Na przykład, BringFido pozwala znaleźć zakwaterowanie przyjazne dla zwierząt, a VetFinder, jak sama nazwa wskazuje, pozwala szukać najbliższego lekarza weterynarii w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub obrażeń, których pies może doświadczyć podczas podróży.

Przygotowanie Twojego psa

Szkolenie psa przed czasem, aby wsiadać i wysiadać z samochodu i jeździć w samochodzie jest ważnym aspektem ciągłego szkolenia. Twój pies musi wiedzieć, jak postępować w samochodzie i wokół niego, aby zapewnić mu bezpieczeństwo, a także Twojemu psu podczas jazdy.

Podobnie jak ludzie, niektóre psy mogą mieć problemy z chorobą lokomocyjną lub nawet nadmierne podniecenie, które może spowodować, że zachorują w samochodzie. Aby temu zapobiec, zabierz psa na krótką przejażdżkę samochodem, aby zachęcić go do uspokojenia się i relaksu. Jeżeli Twój pies zachoruje, zatrzymaj się, gdy będzie bezpieczny, upewnij swojego futrzastego przyjaciela, że wszystko jest w porządku i posprzątaj po nim. Nie krzycz na psa podczas jazdy samochodem lub sprzątania bałaganu, ponieważ może to pogorszyć jeszcze bardziej jego sytuację.

Większe psy, takie jak owczarki niemieckie, mogą zajmować dużo miejsca, są bardziej energiczne i mają większą skłonność do wyskakiwania z jadących samochodów. Podczas jazdy upewnij się, że rozbijasz okna tylko po to, aby Twój pies mógł cieszyć się świeżym powietrzem bez pokusy ucieczki.

Cokolwiek robisz, nie pozwól psu siadać na Twoich kolanach podczas jazdy. Jest to częsty błąd i może powodować rozpraszanie uwagi podczas jazdy.

Na dzień przed dłuższą podróżą upewnij się, że Twój pies ma wystarczająco dużo ruchu i odpoczywa. Podczas pakowania samochodu upewnij się, że wszystko będzie w porządku. Przed wyjazdem nakarm psa, aby nie musiał robić niepotrzebnych przerw na karmienie.

Środki ostrożności podczas podróży

Bezpieczeństwo jest niezbędne podczas jazdy po drodze. Oprócz przygotowania wszystkiego dla Ciebie i Twojego psa, musisz także podjąć dodatkowe środki ostrożności. Niezależnie od tego, czy jest to krótka czy długa jazda, zawsze najlepiej jest zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojemu psu.

Szkolenie psa do cichego siedzenia w samochodzie (nie na Twoich kolanach) jest niezbędne do bezpiecznej jazdy. Niezbędne jest także przeszkolenie psa, jak być na zewnątrz samochodu oraz kiedy wsiąść do niego i wysiąść z niego.

Za każdym razem, gdy zatrzymujesz się na drodze lub w miejscu docelowym, trzymanie psa w smyczy jest ważne dla Twojego i jego bezpieczeństwa. Jeżeli pies staje się nerwowy w nowych sytuacjach, kaganiec może być również częścią Twojego planu zachowania spokoju i nie ugryzienia/walczenia z innymi psami.

Bądź przygotowany. To jest klucz do udanej podróży z psem. Baw się dobrze ze swoim psem w drodze i nie zapomnij też zrobić mu zdjęcia!