Środa, 17 kwietnia 2024

Sześć wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić paliwo

22 września 2020

Ponieważ budżet domowy jest ograniczany, rodziny szukają nowych sposobów na zmniejszenie wydatków. Dobra wiadomość jest taka, że można zaoszczędzić na paliwie. Jeśli często jeździsz samochodem, te poręczne wskazówki mogą prowadzić do znacznych oszczędności każdego miesiąca, pozwalając Ci wydać więcej na rzeczy, które kochasz lub zaoszczędzić dodatkową gotówkę na deszczowy dzień.

Paliwo to nie tylko problem dla osób prywatnych, rosnące koszty mają również wpływ na firmy. W rzeczywistości, zarządzanie paliwem może stanowić około jednej trzeciej kosztów bieżących w ramach typowej floty. Podejmowanie kroków w celu zmniejszenia zużycia paliwa, niezależnie od okoliczności, nie musi być skomplikowane. Te sześć wskazówek to idealne kroki do rozpoczęcia redukcji ilości zużywanego na co dzień paliwa.

1. Połączcie swoje podróże

Odrobina planowania na przyszłość może naprawdę pomóc w zmniejszeniu ilości zużywanego paliwa. Gdy samochód jest zaparkowany przez wiele godzin, silnik się ochładza i to właśnie te pierwsze kilometry zabierają więcej gazu, aby wszystko ponownie się rozgrzało. Oczywiście nie da się połączyć wszystkich codziennych podróży, ale załatwianie wszystkich spraw za jednym zamachem, a nie z przerwami między nimi, może zaoszczędzić pieniądze.

2. Uważaj na godziny szczytu

Frustracja związana z poruszaniem się po zatłoczonych drogach i ruchem ulicznym nie jest jedynym powodem do unikania godzin szczytu - więcej kosztuje Cię również paliwo. Zatrzymywanie, ruszanie i zmiana biegów zużywa o wiele więcej paliwa niż płynna, jednolita jazda. Unikając godzin szczytu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Tam, gdzie trzeba jechać w godzinach szczytu, pomocna może być świadomość ruchu drogowego. Przewidywanie, kiedy trzeba będzie zwolnić tempo i jechać ze stałą prędkością, może zmniejszyć ilość zużywanego paliwa w porównaniu z szybkim przyspieszaniem i hamowaniem.

3. Daj swojemu samochodowi wolną drogę.

Czasami wszyscy nosiliśmy w naszych samochodach jakiś niepotrzebny ciężar, od zapomnianych przedmiotów w bagażniku do pustego pudła na gawronie, nadszedł czas, aby dać swojemu samochodowi czyste. Dodatkowy ciężar oznacza, że Twój samochód potrzebuje więcej mocy do jazdy. Być może jest to zadanie, które odkładasz na później, ale przesuwanie tych przedmiotów, których nie musisz cały czas podawać do ręki, może mieć duże znaczenie.

4. Sprawdź ciśnienie w oponach

Podstawowa konserwacja samochodu może oznaczać, że jest on bardziej ekonomiczny w eksploatacji, a to obejmuje utrzymanie właściwego poziomu ciśnienia w oponach. Gdy ciśnienie spada, potrzeba więcej paliwa. Optymalne ciśnienie jest zazwyczaj podawane w pobliżu zamka drzwi kierowcy, jeśli nie jesteś pewien, co to jest. Ciśnienie w oponach zazwyczaj spada powoli, ale sprawdzanie ich co około dwa tygodnie to wszystko, co jest potrzebne - Twój portfel będzie Ci wdzięczny.

5. Zleć serwisowanie swojego samochodu

Podczas gdy my zajmujemy się konserwacją pojazdów, serwis samochodowy może być dokładnie tym, czego potrzebujesz. Problemy takie jak zła geometria kół lub zanieczyszczone filtry mogą oznaczać, że zużywa się więcej paliwa. Nawet niewłaściwie napompowane opony mogą oznaczać, że zużywa się o 3% więcej paliwa niż zwykle. Serwis może oznaczać początkowy wyjazd, ale w dłuższej perspektywie może przynieść oszczędności, ponieważ Twój samochód będzie działał płynnie i bardziej efektywnie.

6. Zamknij okna.

W ciepły letni dzień jazda z wywróconymi oknami to wspaniałe uczucie, ale będzie cię to kosztować. Otwarte okna powodują przeciąganie, co sprawia, że Twój samochód ciężej pracuje, aby osiągnąć prędkość. Samochody o eleganckim wyglądzie są naturalnie lepsze, jeśli chodzi o oszczędność paliwa, a jeśli zamkniesz okna, możesz zachować ich wygląd. Kiedy przyjeżdżają cieplejsze miesiące i potrzebujesz trochę chłodnego powietrza krążącego po samochodzie, włączanie klimatyzacji faktycznie zużywa mniej gazu niż otwieranie okien.

Podejmując wszelkie właściwe kroki w celu optymalizacji pracy samochodu, można oczekiwać poprawy oszczędności paliwa nawet o 25%.