Posted on Bez kategorii

Współczesny przemysł jest w znaczący sposób uzależniony od narzędzi pneumatycznych. Wykorzystanie techniki sprężystego powietrza lub gazy jest bardzo duże, a co za tym idzie można otrzymać w rezultacie także wiele korzyści. Dzieje się tak na przestrzeni porównań z elektronarzędziami.

Koszty eksploatacji

 

Wiele osób uważa, że urządzenia zasilane energią elektryczną są bardziej opłacalne. W ich przypadku nie trzeba budować instalacji sprężonego powietrza oraz kupować dobrej jakościowo sprężarki, ponieważ ta w pneumatyce ma istotne znacznie. W późniejszym czasie wykorzystywany jest również prąd. Jednak inną kwestią jest awaryjność sprzętu. To właśnie elektronarzędzia zdecydowanie częściej ulegają awariom. Nawet małe uszkodzenia mechaniczne jest w stanie wpłynąć na ich funkcjonalność. Koszty naprawy nie są tanie. Sama awaria w elektrourządzeniach wiąże się między innymi z zastojem w pracy. Inwestowanie w narzędzia pneumatyczne to na pewno dobra decyzja, jeśli chcesz się decydować na coś trwałego.

 

Komfort użytkowania

 

Narzędzia wykorzystujące sprężone powietrze uchodzą za najwygodniejsze w użytku. Charakteryzują się małymi wymiarami oraz dużą mobilnością. Mają one nawet dwa razy mniejszą wagę niż urządzenia pracujące na prąd. W większości przypadków działają one dzięki ciężkiemu akumulatorowi. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które wykorzystują te urządzenia w swojej pracy nawet przez kilka godzin dziennie. Statystyki pokazują, że pracownicy wykorzystujący narzędzia pneumatyczne odczuwają mniejsze zmęczenie niż podczas pracy na elektrycznych odpowiednikach. Warto mieć na uwadze długość przewodu urządzenia. To właśnie dzięki temu można mieć znaczną mobilność na większym obszarze. Jest to oczywiście zależne od miejsca pracy.

Bezpieczeństwo

 

Narzędzia pneumatyczne są uznawane za jedne z najbardziej bezpiecznych. Gaz lub sprężone powietrze w sprężonej formie przechodzą bezpośrednio do urządzenia przy wykorzystaniu przewodu. Dzięki temu nie iskrzy, a co za tym idzie nie stwarza to zagrożenia wybuchu pożaru. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku przedmiotów zasilanych prądem elektrycznym. Przy wykorzystaniu narzędzi pneumatycznych można pracować również w takich warunkach pogodowych, jak zwiększona wilgoć lub podczas deszczu.

 

Prosta konstrukcja

 

Dużą zaletą urządzeń pneumatycznych jest przede wszystkim prosta budowa narzędzi. Najistotniejszym elementem jest sam silnik napędowy. Zazwyczaj jest montowany na wrzeciono. Istotny w całej budowie jest także zawór. Otwiera oraz zamyka dopływ powietrza. W ten sposób narzędzie jest uruchamiane. Dzięki prostej konstrukcji możesz być spokojny o awaryjność swojego urządzenia. Pojedyncze elementy można bezproblemowo wymieniać. To pozwoli na długą żywotność niż elektryczne odpowiedniki.

Artykuł powstał dzięki serwisowi http://przekladnie-planetarne.com.pl

Zalety narzędzi pneumatycznych
5 (100%) 1 głosów

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *