Posted on Części i akcesoria

Każdy element maszyny kiedyś się zużyje. Tak samo jest w przypadku koła pasowego. Ono ma również swoją określoną trwałość. Co sprawia, że koła pasowe ulegają uszkodzeniom? Czy sprawdzanie ich stanu jest istotne. Kiedy należy wymieniać koło pasowe?

Koła pasowe – co warto wiedzieć?

 

Jest to element, do którego zużycia dochodzi oczywiście na skutek jego eksploatacji. Dlatego w celu maksymalnego wykorzystania koła pasowego, należy przede wszystkim przeprowadzać regularnie kontrolę. Celem tego jest sprawdzenie stanu technicznego. Dlaczego to takie ważne? Otóż zużyte lub uszkodzone koło pasowe może spowodować uszkodzenie pasa.

Uszkodzenia kół – jak powstają?

 

Maszyny produkcyjne to urządzenia, które pracują bardzo intensywnie. Bardzo często ich praca trwa nawet przez całą dobę. Jednak może również dojść do sytuacji, kiedy będzie uszkodzone mechanicznie. Zazwyczaj dochodzi do tego wtedy, kiedy montażem koła zajmuje się ktoś, kto nie ma do tego uprawnień. To bardzo duży błąd, którego skutkiem może być w najgorszym wypadku nawet kilkudniowy przestój w produkcji.

Do uszkodzenia koła pasowego może jednak dojść również w przypadku właściwego koła, lecz złego napięcia pasa. To bardzo duży błąd. W rezultacie maszyna może przestać działać!

Kiedy należy wymienić koło pasowe?

 

Zużycie koła pasowego jest wtedy, kiedy słychać charakterystyczny hałas podczas pracy urządzenia. Jeśli przeglądu w maszynie dokonuje ekspert i stwierdzi, że koło jest zużyte, wtedy koniecznie należy dokonać jego wymiany. Dlatego warto mieć przez cały czas w zapasie koła zapasowe. Dzięki temu nie będzie potrzeby wstrzymywania pracy.

Autor: serwis http://silnik-elektryczny.com.pl

Kiedy wymienić koła pasowe?
5 (100%) 1 głosów

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *